Люцерна

Люцерна – багаторічна рослина сімейства бобових. Листя містять близько 20% протеїнів, а також кальцій, фосфор і потужний вітамінний комплекс. ДП «Дачна» пропонує купити насіння люцерни за вигідною ціною фермерам, орієнтованим на прогресивні методи розвитку сільського господарства.

Сфера застосування люцерни
В Україні фермерські та скотарські підприємства завчасно закуповують насіння люцерни оптом, щоб підготувати збалансований корм. Рослину в будь-якому вигляді з задоволенням поїдають тварини. Люцерна – цінна кормова культура, що відрізняється багатим складом, корисна для всіх видів домашньої худоби, а для молодняку є необхідним елементом раціону.
Люцерна є одним з кращих пасовищних рослин. При вживанні у вигляді зеленої маси тварини поповнюють запаси фосфору в організмі.
Сіно або сінна мука є оптимальним джерелом кальцію і рослинних білків, що дозволяють худобі успішно перенести зиму.
Кальцій і фосфор є невід'ємними елементами побудови кісткової і м'язової тканини тварин, незамінні в хімічному забезпеченні процесу обміну речовин і функціонування органів. Вживання люцерни підвищує апетит, стимулює набір м'язової маси, посилює лактацію, що дозволяє збільшити продуктивність м'ясо-молочного тваринництва, прискорити зростання молодняка.

Особливості та переваги вирощування люцерни
Купити насіння люцерни для вирощування є вигідним рішенням для вітчизняних аграріїв.
Культура відмінно підходить для обробітку практично у всіх кліматичних зонах країни, особливо в степових районах. Люцерна любить добре освітлені сонцем поля. Особливо продуктивна на характерних для України чорноземних і глинистих ґрунтах, що мають високі показники повітропроникності, які не схильні до заболочування.
Люцерна вологолюбна, найкращі врожаї забезпечуються на зрошуваних площах. Потужна коренева система допомагає успішно переносити холодні і спекотні періоди.
Рослина відрізняється високими показниками продуктивності. Досить один раз за сезон висадити, щоб зібрати за літо 2-3, а за умови зрошення - до 5 укосів.
Рослина відрізняється стислістю періоду проростання. Поля, засіяні люцерною, одними з перших перетворюються в повноцінні скотарські пасовища і, при коректній схемою сіножатей, продовжують довгий сезон служити цінною кормовою базою.
Квіти люцерни – медоноси. Квітучі рослини ефективно приваблюють комах-запилювачів, забезпечуючи високий урожай овочевих культур на сусідніх полях.
Культура вважається сприятливим попередником, що сприяє накопиченню азоту в ґрунті. Вона є одним з ефективних сидератів – рослин, здатних відновлювати ґрунт після обробітку культур, збіднюючих її склад.
Посіви люцерни здійснюють в чистому вигляді або у складі травосумішей, що складаються з бобових і злакових культур. Вважається, що суміщі з трав краще протистоять витоптуванню худобою, заростання бур'янами, впливу несприятливих погодних факторів. В умовах пасовища комплекс культур забезпечує тваринам багатший збалансований раціон.
Для підтримки ефективної сівозміни рекомендується купити насіння люцерни репродуктивних елітних сортів, найбільш придатних до обробітку в вітчизняних кліматичних умовах.

ДП «Дачна» реалізує вирощене на власних посівних площах селекційне насіння люцерни оптом. Посівний матеріал проходить калібрування, ретельний контроль якості і сортової чистоти. Компанія гарантує вигідні умови укладання угоди і доставки замовлення.